close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
 

Červen 2014

BBC chystá dokument o Daft Punk

30. června 2014 v 12:51 | trancovka |  → Novinky / Zajímavosti / Rozhovory
BBC Worldwide Production France a Canal Plus společně produkují dokument o slavné dvojci, který by měl vyjít příští rok.

Šedesátiminutový film byl ohlášen na konferenci dokumentárních filmů Sunny Side. Režie se ujal Hervé Martin Delpierre. Na pomoc si přizval scénáristku Marinu Rozenman. Za úkol si dali zmapovat od počátků kariéru úspěšné dvojce Thomase Bangaltera a Guye-Manuela de Homem-Christa, kteří již od devadesátých let stojí na špičce francouzské hudební scény jako Daft Punk. Dohromady prodaly již více jak 12 milióinů alb a vyhráli taky 6 cen Grammy. Dokument má být připraven do vysílání během roku 2015.Paul van Dyk s vánoční Vandit Night v Praze

23. června 2014 v 17:32 | trancovka |  → Paul van Dyk
Citadela & Trancefusion spojily síly a před vánočními svátky (12. 12. 2014) přiváží do Prahy (Forum Karlin) unikátní party legendárního producenta Paula van Dyka, vánoční Vandit Night!Obsazení této události bude opravdu pestré - v čele samozřejmě s Paulem van Dykem, který tradičně na své Vandit Night zve celou řadu djských ikon či nových talentů, kteří ho oslovili na jeho cestách po světových eventech.

Paul Van Dyk


Tiësto vydá album A Town Called Paradise

23. června 2014 v 17:22 | trancovka |  → Tiesto
Holandská superstár má připraveno své páté album. Vyjde v půlce června.


YouTube chystá novou hudební službu. A zavede předplatné

23. června 2014 v 17:18 | trancovka |  → Novinky / Zajímavosti / Rozhovory
Světová jednička mezi stream portály patřící společností Google plánuje rozšířenou hudební službu za předplatné. Co to bude pro běžné návštěvníky znamenat?

Server YouTube má do konce roku zavést předplatné za rozšířené hudební služby. To znamená i nustnost podepsat s umělci či jejich agenturami smlouvy. Podle BBC podepsaly tři největší vydavatelství: Sony, Universal a Warner. A naopak se může stát, že třeba známí umělci Adele, Artic Monkeys či Radiohead mohou být blokování, protože s danou smlouvou nesouhlasí.
Nutno podotknout, že největší internetový obchodní dům světa Amazon minulý týden zahájil vlastní poskytování předplacených hudebních služeb a Apple nezůstal pozadu, když koupil streamovací službu Beats Music. Slušná konkurence. Co však znamená nová politika YouTube pro běžné návštěvníky? Nejspíš zmizí videa nakladatelství a umělců, kteří smlouvu nepodepíší. Což znamaná, že určitá videa budou k dispozici pouze na alternativních kanálech (VEVO atp.).