close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
 

Září 2011

Nové fotky

30. září 2011 v 13:11 | trancovka |  → REKLAMY,DOTAZY ATD. PIŠTE SEM
Přidala jsem pár fotek, mrkně te do galerie: Tiësto, Paul van Dyk, Armin van Buuren, Ferry CorstenSmějící se


Paul van Dyk - Rock This (V1 Mix)

30. září 2011 v 7:42 | trancovka |  →Klipy

Paul van Dyk - My World (VIVA 1995)

30. září 2011 v 0:55 | trancovka |  →Klipy

Jean Michel Jarre již 12. listopadu v Brně

29. září 2011 v 22:47 | trancovka |  → Novinky / Zajímavosti / Rozhovory
Jean Michel Jarre v Brně v listopadu rozezní svoji legendární laserovou harfu a desítky syntezátorů. Průkopník elektronické hudby a klávesový mág Jean Michel Jarre přiveze do České republiky konvoj trucků a sleeper busů plných techniky, programátorů, a ohromné projekční plátno.
Jeho fanoušci v Brně s nadšením očekávají laserovou smršť, která již tradičně doplňuje jeho velkolepé koncerty. Jean Michel Jarre oslnil svojí multimediální show jak na zaplněné Rudé náměstí v Moskvě, tak náměstí Nebeského klidu v Číně. Společně s jeho hudbou a projekcemi oslavil svět příchod nového milénia mezi pyramidami v Gíze. A letos roztančil desítky tisíc fanoušků v Monaku na svatbě Monackého knížete.

jarre

Jean Michel Jarre se narodil roku 1948 v Lyonu ve Francii jako syn světově proslulého skladatele filmové hudby Maurice Jarrea (mj. Doktor Živago, Cesta do Indie, Lawrence z Arábie). A malý Michel, který byl hudbou od narození obklopen, hudbu miloval a stala se součástí i jeho života.

"Hudba je odrazem duše. Je to jako ticho snů, spojení mezi fantazií a realitou. Hudba je zvukový záznam života," uvedl Jarre během své poslední návštěvy České republiky.

Hudbě se Jean Michel Jarre věnuje již od svých 5 let. Od klavírních etud však brzy přeskočil na rock a založil svoji první kapelu. Čím dál víc ho však přitahovaly nové a neprobádané krajiny zvuku a především experimentování s tehdy prvními syntezátory.

Zlom v jeho hudební kariéře nastal v roce 1976 s albem Oxygene. Jeho experimentální a novátorský zvuk ohromil svět a doslova katapultoval desku na vrcholy světových hitparád. Tohoto alba se prodalo přes 12 milionů kusů.

jarre2

Jean Michell Jarre touto deskou posunul hranice hudby o velký skok vpřed a stal se tak světově uznávaným průkopníkem elektronické hudby, která oslovuje další a další generace posluchačů napříč národy i kontinenty.

Jean Michel Jarre, legendární hudební impresionista proslulý gigantickými koncerty, navštíví již 12. listopadu KAJOT ARENU Brno - dřívější halu Rondo.

Diváci se v Brně mohou těšit na fascinující koncert doplněný o fenomenální multimediální show spojující nejnovější technologie s dokonalým zvukem Jarreho hudby. Jean Michel Jarre rozezní i svoji proslulou laserovou harfu, která dokonale propojuje světlo laserů se zvukem, díky kterému Jarre improvizuje přímo před očima diváků na ohromném pódiu. Produkce JVS GROUP detailně přeměřovala prostory KAJOT ARENY, aby se ujistila, že se do ní všechna technika vejde.

Máme se tedy na co těšit!Fenomén Apokalypsy - Dj Rush

29. září 2011 v 22:45 | trancovka |  → Novinky / Zajímavosti / Rozhovory
Vzpomínáte si, kdy poprvé přijel dj Rush na Apokalypsu? Je to již víc než sedm let a dodnes se o této party mluví jako o zlomovém dílu. Psal se 25. červen roku 2004, do prázdnin zbývalo posledních pár dní a podvečerní Brno začalo tradičně ožívat a rozjasňovat se zářivými barvami a to především na trase tramvaje č. 1 ve směru Mediánky.
Za Lužánkami se totiž schylovalo k premiérovému vystoupení Isaiah Majora, známějšího pod pseudonymem DJ Rush a všichni technaři z České republiky cítili, že "cosi je ve vzduchu".

"Do you like bass?" - tak na tuto otázku, která se stala i podtitulem celého dílu, odpovědělo radostným jekotem několik tisíc fanoušků ve chvíli, kdy se mixážního pultu a především mikrofonu poprvé ujal mistr Rush. V tu chvíli se rozjela show na kterou dodnes se slzou v oku vzpomíná každý kdo byl tu správnou dobu na správném místě. A jak tento večer přiblížit lidem, kteří se jej neúčastnili? Bohužel… kdo nezažil - nepochopí!

rush

Jisté však bylo, že Rush si svým entusiasmem a charakterem získal přízeň davů českých i slovenských příznivců pořádně rozjeté taneční hudby, a proto se po několika měsících začalo přemýšlet o rekapitulaci onoho večera v noblesnějším pojetí…


Ideální příležitostí se tak opět jevila červnová Apokalypsa roku 2005, kterou se tým Apokalypsy rozhodl přesunout do prostor pavilonu G na brněnském výstavišti. Důvod? Oslava jubilejního 20. dílu, na kterém se logicky očekávalo nadstandardní množství gratulantů. Apokalypsa tak navázala na tradici halových akcí v Brně a trasa šaliny č. 1 tentokrát fosforeskovala ve směru na Bystrc. Z šedivých vagónů se náhle staly alegorické vozy plné zvonáčů, vejířů, píšťalek a mnoha dalších propriet, které k pořádné halovce bezesporu patří. Hlas ampliónu přeřvávali samozvaní MCs, kteří okolním lidem pokládali zásadní otázku noci, která za uplynulý rok celkem zevšedněla - "Do you like bass?" - "Samozřejmě", pokynulo okolí…

Cítíte z uplynulého odstavce to nadšení, který každý z vás někdy cestou na halovku zažil? Vidíte přes sebou ty lidi a cítíte se součástí toho davu šílenců, kteří se v pestrobarevných oblečcích jedou bavit na plný plyn? Tak přesně tito lidé jsou studnicí energie DJe Rushe! Možná si říkáte, že toto klišé už jste slyšeli z úst mnoha DJů, ale Rush si na extravagantních lidech opravdu ujíždí a bez nadsázky se dá říct, že právě proto miluje české publikum, které je svými výstřelky legendární po celém světě.

Na jubilejním díle Apokalypsy chtěl každopádně se svým kolegou z Kne' Deep bookingu - Boldem - předvést i několik skvostů ze svého šatníku, ovšem tento plán jim překazily aerolinky, které ztratili jejich zavazadla… tato nepříjemnost se však nijak neodrazila na výkonu Rushe, ať už za gramcemi tak s mikrofonem v ruce.Mimochodem vzpomínáte na uhrovatého mladíka, který nad ránem rozbil celý pavilon neskutečnou rychtou? Řeč je o Svenu Wittekindovi, který se v listopadu opět představí na stejném pódiu Apokalypsy jako Rush, tentokrát však po boku Gayle San.

Na závěr se hodí zmínit, kdy DJ Rush navštívil Brno pod hlavičkou Apokalypsy naposledy. Bylo to poslední květnový den roku 2007. Rush se představil v narvaném brněnském klubu Perpetuum ve speciálním disco setu, ve kterém prezentoval své DJské "druhé já", které odkazuje na jeho kořeny v Chicagu (kolébka house music). Zde se opět hodí použít frázi z úvodu… kdo nezažil - nepochopí!Paul van Dyk - Home "Making of"

28. září 2011 v 22:32 | trancovka |  →Klipy


Facebook vs. Google+

28. září 2011 v 14:32 | trancovka |  → Ankety
Ahoj, netýká se to přímo hudby, ale zají má mě jestli máte profil na Facebooku nebo na Google+ Mrkající Já mám profil na obou dvou sociálních sítíSmějící se


Ferry Corsten - nejlepší remixér planety

28. září 2011 v 14:26 | trancovka |  → Ferry Corsten
Holandský král elektronické hudby, fenomenální dj a producent, který vystoupil na první Transmission, se vrací. V O2 aréně předvede své mistrné umění, díky kterému patří mezi nejlepší remixéry planety. Ferry Corsten byl jmenován nejlepším producentem roku na Ericsson Music Awards a nejlepším trancovým djem na Ibiza Dj Awards.
V současné době se drží na devátém místě žebříčku, časopisu DJ Mag. V roce 2010 Ferry představil nezapomenutelnou kompilaci "Once Upon A Night", kde uplatnil své zkušenosti a poznání jiných hudebních stylů během svého cestování po celém světě. Bylo to vůbec poprvé, kdy po několika letech začal Ferry pracovat na kompilaci.

Mezitím, co "Once Upon a Night" vzala taneční svět útokem, tak posloužila také jako podnět k zahájení Premier Recordings. Premier Recordings je poslední projekt, jež se stal mezníkem mezi jeho vlastním labelem Flashover Recordings a Black Hole Recordings. "Pokaždé, když najdeme nějakou skvělou nahrávku, obě společnosti se spojí, abychom ji mohli vydat v co největší síle", vysvětluje Ferry.Fanoušci se mohou také těšit i na nadcházející album. V současnosti jsou informace příliš důvěrné, ale Ferry nás může ujistit, že se bude opět jednat o ty nejlepší melodie a linky a zároveň přinese několik zajímavých spoluprací. Ferry říká: "Určitě se bude jednat o album, které je možné klasifikovat jako trance, ale bude v sobě mít mnohem více "groovy" prvků a bude mnohem více taneční".

Díky masivní interakci s fanoušky na sociálních sítích jako Facebook a Twitter, a téměř 10 miliony shlédnutí se stal Ferry ambasadorem taneční hudby, jako zdroje sociálních médií. "Je to jediný způsob, jak se můžete propojit se svými fanoušky, aniž by museli na něco čekat", tvrdí Ferry.

ferry


Jako DJ své fanoušky nikdy nezklame, a proto jich přibývá stále víc a víc. Nawww.ferycorsten.com si můžete stáhnout například jeho oficiální Blackberry, Android, iPhone a iPad aplikace. Je také spolutvůrcem Pulse Game a Cue (iPhone / iPad DJ Mixer).

Jeho pravidelnou interaktivní radiovou show Corsten´s Countdown si v České republice můžete naladit každý čtvrtek od 19.00 na www.fun1.cz nebo přímo na oficiálních youtube stránkách.

www.ferrycorsten.com


Zdroj: