Ferry Corsten

22. září 2007 v 10:51 | trancovka |  → Ferry Corsten
Narozen: 4.12.1973
Působiště: Rotterdam,Nizozemí
Projekty: System F, Gouryella, Starparty, Vimana, Ferr, Kinky Toys
Styl: Trance
Nizozemské město Rotterdam, slavný to přístav, si může k dobru připsat další úspěch. Zrodilo a vychovalo jednu z hvězd trancového nebe, Ferry Corstena.

Už od devíti let se Ferry zajímal o hudbu. Vyhledával nejnovější tracky v rádiích a v 11 letech dostal první mixák. Nebyla to žádná sláva, ale přesto si Ferry začal kupovat první desky a objevoval tak pomalu kouzlo DJingu. V roce 1991 složil spolu s kamarády svoji první skladbu Spirit Of Adventure. V té době byl však ještě interesovaný ve stylu zvaném hardcore, což se s příchodem houseu do holandských klubů začalo měnit. V roce 1996 si poprvé jeho singl našel cestu do britské hitparády, což byl pro Ferryho další malý krůček ke světové slávě. Byl to singl Moonman - Don´t Be Afraid a už to ani zdaleka nebyl styl Ferryho rané produkce. Jeho tvorba se začala ubírat směrem k tranceovým vodám.

O rok později založil společně s Robertem Smitem svůj vlastní label Tsunami a v roce 1999 se jeho skladba System F - Out Of The Blue stala jednou z nejfajnovějších tranceových věcí roku. Otevřela brány top 20 britské hitparády a to samé se povedlo i singlu dalšímu - Cry. Téhož roku se také dal dohromady se svým holandským kolegou Tiëstem a tohle spojení rozhodně nebylo marné. Jejich společný projekt nesl název Gouryella a přivedl na světlo světa takové skladby jako Gouryella, Ligaya nebo Tenshi, každou s velkým úspěchem jak v hitparádách, tak co se oblíbenosti u světových DJů týče. A to jsem se ještě nezmínil o dalších Ferryho úspěšných kolaboracích jako třeba s Martinem Smitem, dohromady jako Starparty nebo společně s Vincentem De Moorem pod projektem Veracocha.

Ferryho hudba se natolik zalíbila, že se časem stal i velice vyhledávaným remixérem. Své tracky mu svěřili např. U2, Faithless nebo producent dvou veleúspěšných Madonniných alb - William Orbit. Vedle jeho produkčních úspěchů je Ferry také skvělým DJem. Nejžhavější světové lokace otvírají každoročně Ferrymu své brány, aby mohl fanouškům předvést, co se za ty léta za mixpultem stihl naučit. A není toho rozhodně málo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama