Michael Burian

22. května 2007 v 16:07 | trancovka |  → Michael Burian
Michael Burian
Působiště: Praha, Česká Republika
Styly: Progressive, Trance
Projekty: Electromajk
Je narozen ve znamení Štíra
Pochází z Pelhřimova, ačkoli se kůli malování narodil v Humpolci
Dělal hotelové učiliště a později si v Českých Budějovivích dodělal po dvouleté nástavbě maturitu
Je tedy původně kuchař-číšník v oboru díky pozějšímu studiu i ekonom, to kdyby chtěl někdy někdy v budoucnu řídit restouraci či hotel:)
Má dva sourozence, má staršího a maldšího...Jeden ze sourozenců se také živí jako Dj. Je to Milo Moretti (Milan Burian)
Český DJ Michael Burian patří ve své zemi k nejznámějším umělcům moderní hudební scény.
Michael je ovšem dobře znám i za hranicemy své země. V současné době je jeden z nejvyhledávanějších dýdžejů Střední Evropy a jeho rytmy uslyšíte na eventech po celé Evropě.
Michael začal svou kariéru dýdžeje již v 15 letech, když poprvé vystoupil na školní párty. Velice záhy na to se Michael nadchnul pro elektronickou hudbu a rozhodl se, že většinu svého času bude věnovat hudbě. Své první kroky v hudebním oboru neuskutečnil pouze jako dj ale rovněž jako producent a take pořadatel tanecnich akcí. Tímto si otevřel dveře do hudební branže. Poté se prosadil nejen jako promoter akcí a dj (Elektromajk) ale rovněž vydal několik úspěšných CD mixů (například Nextera CD, Evolution Beat a CD Trancing - jedno z nejúspěšnějších CD časopisu TRIPMAG).

Pod uměleckým pseudonymem "Electromajk" koncertoval Michael úspěšně do roku 2001 a stal se dýdžejem roku 2001 v rámci Czech Dance Music Awards. Stal se neodmyslitelnou součástí největších akcí české moderní hudební scény. I mimo jeho rodnou zem je Michael velice dobře znám, jelikož hraje na směrodatných eventech v Anglii, Německu, Polsku, Madársku a na Slovensku.

V roce 2001 vystoupil "Electromajk" poprvé pod svým rodným jménem Michael Burian. Poté už zůstal u tohoto jména.

Michaelovi nikdy nestačilo být "pouze" dýdžejem. Od samého začátku se zabýval i vlastní produkcí. První úspěch s vlastní produkci slavil singlem Orgasmiczech, poté následoval single Blow Me / Hotmale. Poslední jmenovaná deska se stala klubovým hitem a byla v rámci Czech Dance Awards 2002 zvolená singlem roku. Single docílil celosvětového úspěchu a Michael získal nejen od tisku ale i od svých kolegů pozitivní feedback.

Michael se v roce 2002 vykatapultoval do mezinárodní ligy moderní hudební scény, když byl pozván na největší festival "Creamfields" v Anglii a take v České republice. Jeho sety jsou tak nabyté energii a vášní, že mu tato skutečnost zajistila booking v rámci "Creamfields" na roky dopředu. I světoznámá mecca klubu "Amnesia" na Ibize hostila Michaela na Cream párty.

V roce 2003 vydal Michael své album Tender Young Flesh, které bylo celosvětově distribuováno Intergroovem.

Německá divize Universal Music zveřejnila Hotmale formou V.A. kompelace.
Michaela také velice potešil zajem organizatoru hudebnich cen ANDEL o jeho ucast v porote, jejiz clenem je jiz celych 6 let.

Rok 2004 otevřel Michaelovi novou kapitolu jeho kariéry. Započal nový projekt pod názvem "Visage" (od 01.01.04). Michael nebyl pouze rezident dj ale fungoval rovněž jako tvůrce tzv. "Visage Night". "Visage" se stal tak úspěšným projektem, že se tento koncept začal prezentovat i v jiných klubech. (například v klubu Fabric v Ostravě anebo v legendárním klubu Capitol v indickém New Delhi.
Každý druhý víkend v mesici prezentoval Michael koncentrovaně a s velikým nadšením svou hudbu v pražském klubu Roxy prave ne noci Visage.

V roce 2005 vzbuzuje Michael stále větší zájem svých kolegů a promoterů, což přizpívá k častějším Michaeolovým výstoupenim na top eventechv cele Evrope. Obdrží i nabídku od Label Circle Music z Mnichova, aby u nich nahrál EP. Toto EP spatří světlo světa v červnu 2005 a jsou na nem tracky "Praha, River a Metro". Německý hudební magazín Raveline ohodnotil EP "Praha" největším bodováním.
Tato skutečnost povzbudí Michaela k tomu aby k tracku "Praha" natočil videoklip, který se pak následně vysílal na české hudební televizní stanici Óčko, na polské hudební stanici Viva, na české Primě, na MTV India, RTL -Luxemburg a MTV Jížní Amerika.

Jeho mezinárodní výstoupeni a společné 3 koncerty s jeho kolegy v pražské T-Mobile aréně před publikem čítající 40.000 lidí, vzbudilo zájem hudební scény.

Dokonce i módní branže se nechala inspirovat Michaelovou hudbou. Mezinárodní návrhářská společnost "Diesel", zastoupená svým českým výhradním distributorem, pověřila Michaela s produkci hudby pro své módní show v České a Slovenské republice. Michaelové sety se českému distributorovi Dieselu natolik líbili, že ho pověřil s hraním na módních show i v letech 2005 a 2006.

V roce 2005 obdrží Michael několik ocenění za svou úspěšnou tvorbu. V tomto smyslu získá již podruhé ocenění Dance Award jako nejlepší dj roku v České republice.

Jako resident dj nejlepšího hudebního rádiového programu "Dance Extravaganza" na české stanici Radio Evropa 2, obdrží Michael rovněž ocenění Dance Award.

Michaelova úspěšná řada večírku "Visage" v legendárním pražském klubu Roxy mu přinesly další ocenění Dance Award v kategorii "nejlepší klub event".

Na základě tohoto mnohonásobného úspěchu se začali poptávky po Michaelove hudbě v roce 2005 houfně množit a Michael začal hrát v různých světových destinacích, jako například ve Střední Americe, Indii a vcele Evrope. V listopadu roku 2005 pak Michael absolvoval vystoupeni v ramci velké Východoevropské turné se svým kolegou Tiestem.

Zřejmě i rok 2006 bude pro Michaelovu kariéru opět směrodatný. V květnu bude pořádat v pražské T-Mobile aréně obrovskou megaparty pod názvem "Michael Burian and Friends" Po Michaelovém boku vystoupí světová hvězda a současná jednička taneční hudby Paul van Dyk, jakož i další přední umělci.
Michaelové rezidentní noci se budou rozrůstat o dvě nové párty. Za prvé to bude "Bohemian Night" v nejslavnějším pražském klubu Duplex a za druhé, opět po dvouleté pauze a na základě veliké poptávky, bude Michael zase vystupovat jako rezident dj v Roxy v rámci večírků s názvem "Zen".

Do populárního českého hudebního magazínu "XMAG" přizpívá Michael od roku 2006 svou pravidelnou rubrikou.

Další angažmá jako headliner má Michael jisté na následujících Open air festivalech 2006: Mácháč open air Festival,Creamfields-Polsko,Loveparade-Berlin,Energy-Zürich a Streetparade Zürich,SpaceParade- Slovensko, Summer of Love CZ, Time Warp Praha atd.

K Michaelovým mimohudebním aktivitám patří například kampaň proti komunistum v Čechách. Na této kampani se podílejí důležité osobnosti české kulturní scény. Formou webové stránky www.antikomunismus.cz se aktivně zasazují pro více demokracie ve své zemi a vyzívají své krajany k masivní volební účasti, což má zjevně snížit volební šance komunistů.
Singly:
Michael Burian - Secret Sins (2007)
Michael Burian - Praha / Metro / River (2005)
Michael Burian - Blow Me / Hot Male (2002)
Electromajk - Orgazmiczech / Sounds From A Cherry Three (2001)
Kompilace:
Michael Burian - Tender Young Flesh (2003)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Coach Outlet Coach Outlet | E-mail | Web | 10. října 2012 v 8:37 | Reagovat

lilingling@wind1010 Recently, under the influence of Japanese animation ,Takashi Murakami designed the Cherry Blossom pattern in 2004, and new Monogram Cerises pattern in 2005.

2 louis vuitton outlet louis vuitton outlet | E-mail | Web | 10. října 2012 v 10:49 | Reagovat

Not long ago this girl begins a fresh ready-to-wear sections to get Kohls called the LC Lauren Conrad, thats influenced by way of the life for Arizona. tune libretto look.Juicy Handbags When you buy an individuals sunglasses,Coach Outlet charge and appearance will not be the only real conditions.Nike Air Jordan 11 Juicy Bags Throat billfolds are one of the most in-demand items that you can find inside the Badge Lanyards Co.Mountain hill s purse variety just for Mulberry is well matched along with her clothings design and style,Louis Vuitton Purses as they are encouraged by its equal idea plus shade. For voyaging, to get a eat outside and or a lot more important along with pals, it might be at the most adequate personal preference.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama