Markus Schulz

22. května 2007 v 15:39 | trancovka |  → Markus Schulz
MarkusSchulz
Působište: Miami, USA
Styly: Progressive, Trance
Projekty: Dakota, Himmel, Starsign, Sipping Soma, Edge Factor
Pokud o někom můžeme říci, že hraje hlavní roli v taneční hudbě na amerických rádiových stanicích, pak je to právě Markus Schulz a jeho show Global DJ Broadcast, kterou každý týden poslouchají statisíce příznivců v USA i Evropě.

Markus proslul svými sety, temnými a hlubokými, přesto melodickými a často překvapoval fanoušky rekonstrukcemi známých skladeb. Jak sám říká: ´Někdy prostě můj oblíbený track nezapadá do setu tak, jak bych si představoval, takže pro mě není problém zůstat ve studiu den nebo dva a upravit si ho na přijatelnou verzi.´

Jeho vlastní produkce a remixy vycházely na těch nejrespektovanějších labelech jako Armada, Anjunabeats, Lost Language, Yoshitoshi, Renaissance, Bedrock nebo Global Underground. Spolupracoval se světovými projekty - Depeche Mode, Madonna, Fatboy Slim, Gabriel & Dresden, Telepopmusik atd. Prostě má za sebou již spoustu zkušeností a úspěchů, které z něj dělají jednoho z top DJů. Jeho singly, ať už pod vlastním jménem nebo pod přezdívkami Dakota a Himmel jsou součástí kufříku mnoha hvězd taneční scény. Veleúspěšnými se staly hlavně You Won´t See Me Cry, Clear Blue nebo třeba Swirl. Je autorem známých kompilací Miami 05 a Coldharbour Sessions. Coldharbour je také název Markusova vlastního labelu, který však spadá pod label Armada Music. V roce 2005 se fanoušci Markuse koněčně dočkali jeho debutového alba nazvaného podle pilotního singlu Without You Near. Také si vyzkoušel spolupráci s Austinem Leedsem a Matthew Dekayem a pod projektem Starsign vydali skladbu Taurus.

I přes tuny produkce stíhá Markus ještě jako DJ objíždět svět, hrál už na takových festivalech jako Nature One, Dance Valley, Love Parade nebo Global Gathering, v Kuala Lumpur, Tel Avivu, Bukurešti, Torontu, Istanbulu, na Ibize a mnoha dalších místech po celém světě.
Singly:
Markus Schulz - First Time / Electro Hairspray (2005)
Starsign - Taurus (2005)
Markus Schulz & Departure with Gabriel & Dresden - Without You Near (2005)
Markus Schulz pres Elevation - Clear Blue (2004)
Markus Schulz pres Elevation - Largo (2004)
Dakota - Frozen Time (2002)

Dakota - Lost In Brixton (2002)
Himmel - Celebrate Life (2000)
Sipping Soma - Superconscious (2000)
Himmel - Revolution I (1999)
Dakota - Swirl (1999)
Markus Schulz - U Can Get It (1999)
Markus Schulz - Rude World (1998)
Markus Schulz - You Won't See Me Cry (1998)
Markus Schulz & CL McSpadden - Tales From The Vault (1996)

Vlastní Alba:
Markus Schulz - Without You Near (2005)

Kompilace:
Markus Schulz - Miami '05 (2005)
Markus Schulz - Coldharbour Sessions 2004 (2004)
Markus Schulz - American DJ's 04 Phoenix
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama