close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
 

Květen 2007

Blank And Jones

23. května 2007 v 17:35 | trancovka
Blank & Jones
PIET BLANK:
Vlastní jméno. Piet Blank
Narozen: 15.6.1971 Frankfurt, Německo
Výka: 189cm
Vlasy: hnědé
Oči: zelené
Oblíbené jídlo: pasta
Hobby: muzika, sport, spaní a vaření
Vlastní auto: Jeep
S kariérou DJs začal v roce 1987
Styly: Trance, House, Progressive
JOSPA JONES:
Vlastní jméno: René Runge
Narozen: 27.6.1968 Rosrath, Německo
Výška: 186cm
Vlasy: černé
Oči: hnědé
Hobby: vaření, spaní
Oblíbené jídlo: pasta, Sushi
Vlastní auto: Audi A6
S kariérou DJs začal v roce 1987
Styly: Trance, Progressive
KARIÉRA:
Německé duo Blank & Jones tvoří bývalý úředník nahrávacací společnosti Piet Blank a DJ Jaspa Jones, kteří se poprvé setkali na PopKomm Music Conference, kde začala jejich spolupráce. A byla to spolupráce určitě úspěšná. V poslední době se k duu připojil ještě producent Andy Kaufhold.

Po několika houseových skladbách podpořili Blank & Jones tranceový boom v Německu koncem 90.let a singly jako Cream (který se ve své době umístil na nejvyšší pozici v britské taneční hitparádě), Beyond Time, Desire nebo novější Mind Of The Wonderful našly oblibu u velkého počtu světových DJů, hrály je i kapacity jako Paul van Dyk, Tiësto nebo Judge Jules. Je však nutno podotknout, že Blank & Jones někdy ve své tvorbě sklouzávali do poněkud komerčnějších vod taneční scény, což jim občas bylo vyčítáno, avšak počet jejich fanoušků neustále rostl.

Nyní už jsou Blank & Jones zavedeným jménem jak doma v Německu, tak i po celé Evropě i díky své radioshow The Mix vysílané pravidelně na rádiích N-Joy a DI.fm. Na kontě mají už spoustu vydaných alb, singlů a také remixů, z nichž stojí za zmínku např. remixy skladeb Iguana od Maura Picotta, Love Stimulation od Humate, You Are Alive od Fragmy nebo třeba Home And Dry od Pet Shop Boys.
Působiště: Kolín nad Rýnem, Německo
Styly: Dance, Trance
Projekty: Projekty: Da Bomb, Gorgeous, Smax
Singly:
Blank & Jones - Catch (2006)
Blank & Jones - Revealed (2005)
Blank & Jones - Mind Of The Wonderful (2004)
Blank & Jones - Perfect Silence (2004)
Blank & Jones - A Forest (2003)
Blank & Jones - Summer Sun (2003)
Blank & Jones - Desire (2002)
Blank & Jones - Suburban Hell (2002)
Blank & Jones - The Hardest Heart (2002)
Blank & Jones - Watching The Waves (2002)
Blank & Jones - DJs, Fans & Freaks (2001)
Blank & Jones - Beyond Time (2000)
Blank & Jones - Sound Of Machines (2000)
Blank & Jones - The Nightfly (2000)
Blank & Jones - After Love (1999)
Blank & Jones - Cream (1999)
Smax - Baby (1998)
Soul-O ft Gorgeous - Da Da Da (1998)
Blank & Jones - Flying To The Moon (1998)
Gorgeous - Love Sensation (1998)
Smax - Scratch N Groove (1998)
Smax - We Want Some Pussy (1998)
Gorgeous - Don't Stop (1997)
Blank & Jones - Heartbeat (1997)
Gorgeous - I'm Gorgeous (1997)
Blank & Jones - Sunrise (1997)
Da Bomb - The Original (1997)
Vlastní Alba:
Blank & Jones - The Singles (2006)
Blank & Jones - Relax Edition Two (2005)
Blank & Jones - Monument (2004)
Blank & Jones - Relax (2003)
Blank & Jones - Substance (2002)
Blank & Jones - Nightclubbing (2001)
Blank & Jones - DJ Culture (2000)
Blank & Jones - In Da Mix (1999)
Kompilace:
Blank & Jones - The Mix (Volume 3) (2004)
Blank & Jones - The Mix (Volume 2) (2003)
Blank & Jones - The Mix (Volume 1) (2002)
Blank & Jones - TranceMix USA 2 (2001)

Michael Burian

22. května 2007 v 16:07 | trancovka |  → Michael Burian
Michael Burian
Působiště: Praha, Česká Republika
Styly: Progressive, Trance
Projekty: Electromajk
Je narozen ve znamení Štíra
Pochází z Pelhřimova, ačkoli se kůli malování narodil v Humpolci
Dělal hotelové učiliště a později si v Českých Budějovivích dodělal po dvouleté nástavbě maturitu
Je tedy původně kuchař-číšník v oboru díky pozějšímu studiu i ekonom, to kdyby chtěl někdy někdy v budoucnu řídit restouraci či hotel:)
Má dva sourozence, má staršího a maldšího...Jeden ze sourozenců se také živí jako Dj. Je to Milo Moretti (Milan Burian)
Český DJ Michael Burian patří ve své zemi k nejznámějším umělcům moderní hudební scény.
Michael je ovšem dobře znám i za hranicemy své země. V současné době je jeden z nejvyhledávanějších dýdžejů Střední Evropy a jeho rytmy uslyšíte na eventech po celé Evropě.
Michael začal svou kariéru dýdžeje již v 15 letech, když poprvé vystoupil na školní párty. Velice záhy na to se Michael nadchnul pro elektronickou hudbu a rozhodl se, že většinu svého času bude věnovat hudbě. Své první kroky v hudebním oboru neuskutečnil pouze jako dj ale rovněž jako producent a take pořadatel tanecnich akcí. Tímto si otevřel dveře do hudební branže. Poté se prosadil nejen jako promoter akcí a dj (Elektromajk) ale rovněž vydal několik úspěšných CD mixů (například Nextera CD, Evolution Beat a CD Trancing - jedno z nejúspěšnějších CD časopisu TRIPMAG).

Pod uměleckým pseudonymem "Electromajk" koncertoval Michael úspěšně do roku 2001 a stal se dýdžejem roku 2001 v rámci Czech Dance Music Awards. Stal se neodmyslitelnou součástí největších akcí české moderní hudební scény. I mimo jeho rodnou zem je Michael velice dobře znám, jelikož hraje na směrodatných eventech v Anglii, Německu, Polsku, Madársku a na Slovensku.

V roce 2001 vystoupil "Electromajk" poprvé pod svým rodným jménem Michael Burian. Poté už zůstal u tohoto jména.

Michaelovi nikdy nestačilo být "pouze" dýdžejem. Od samého začátku se zabýval i vlastní produkcí. První úspěch s vlastní produkci slavil singlem Orgasmiczech, poté následoval single Blow Me / Hotmale. Poslední jmenovaná deska se stala klubovým hitem a byla v rámci Czech Dance Awards 2002 zvolená singlem roku. Single docílil celosvětového úspěchu a Michael získal nejen od tisku ale i od svých kolegů pozitivní feedback.

Michael se v roce 2002 vykatapultoval do mezinárodní ligy moderní hudební scény, když byl pozván na největší festival "Creamfields" v Anglii a take v České republice. Jeho sety jsou tak nabyté energii a vášní, že mu tato skutečnost zajistila booking v rámci "Creamfields" na roky dopředu. I světoznámá mecca klubu "Amnesia" na Ibize hostila Michaela na Cream párty.

V roce 2003 vydal Michael své album Tender Young Flesh, které bylo celosvětově distribuováno Intergroovem.

Německá divize Universal Music zveřejnila Hotmale formou V.A. kompelace.
Michaela také velice potešil zajem organizatoru hudebnich cen ANDEL o jeho ucast v porote, jejiz clenem je jiz celych 6 let.

Rok 2004 otevřel Michaelovi novou kapitolu jeho kariéry. Započal nový projekt pod názvem "Visage" (od 01.01.04). Michael nebyl pouze rezident dj ale fungoval rovněž jako tvůrce tzv. "Visage Night". "Visage" se stal tak úspěšným projektem, že se tento koncept začal prezentovat i v jiných klubech. (například v klubu Fabric v Ostravě anebo v legendárním klubu Capitol v indickém New Delhi.
Každý druhý víkend v mesici prezentoval Michael koncentrovaně a s velikým nadšením svou hudbu v pražském klubu Roxy prave ne noci Visage.

V roce 2005 vzbuzuje Michael stále větší zájem svých kolegů a promoterů, což přizpívá k častějším Michaeolovým výstoupenim na top eventechv cele Evrope. Obdrží i nabídku od Label Circle Music z Mnichova, aby u nich nahrál EP. Toto EP spatří světlo světa v červnu 2005 a jsou na nem tracky "Praha, River a Metro". Německý hudební magazín Raveline ohodnotil EP "Praha" největším bodováním.
Tato skutečnost povzbudí Michaela k tomu aby k tracku "Praha" natočil videoklip, který se pak následně vysílal na české hudební televizní stanici Óčko, na polské hudební stanici Viva, na české Primě, na MTV India, RTL -Luxemburg a MTV Jížní Amerika.

Jeho mezinárodní výstoupeni a společné 3 koncerty s jeho kolegy v pražské T-Mobile aréně před publikem čítající 40.000 lidí, vzbudilo zájem hudební scény.

Dokonce i módní branže se nechala inspirovat Michaelovou hudbou. Mezinárodní návrhářská společnost "Diesel", zastoupená svým českým výhradním distributorem, pověřila Michaela s produkci hudby pro své módní show v České a Slovenské republice. Michaelové sety se českému distributorovi Dieselu natolik líbili, že ho pověřil s hraním na módních show i v letech 2005 a 2006.

V roce 2005 obdrží Michael několik ocenění za svou úspěšnou tvorbu. V tomto smyslu získá již podruhé ocenění Dance Award jako nejlepší dj roku v České republice.

Jako resident dj nejlepšího hudebního rádiového programu "Dance Extravaganza" na české stanici Radio Evropa 2, obdrží Michael rovněž ocenění Dance Award.

Michaelova úspěšná řada večírku "Visage" v legendárním pražském klubu Roxy mu přinesly další ocenění Dance Award v kategorii "nejlepší klub event".

Na základě tohoto mnohonásobného úspěchu se začali poptávky po Michaelove hudbě v roce 2005 houfně množit a Michael začal hrát v různých světových destinacích, jako například ve Střední Americe, Indii a vcele Evrope. V listopadu roku 2005 pak Michael absolvoval vystoupeni v ramci velké Východoevropské turné se svým kolegou Tiestem.

Zřejmě i rok 2006 bude pro Michaelovu kariéru opět směrodatný. V květnu bude pořádat v pražské T-Mobile aréně obrovskou megaparty pod názvem "Michael Burian and Friends" Po Michaelovém boku vystoupí světová hvězda a současná jednička taneční hudby Paul van Dyk, jakož i další přední umělci.
Michaelové rezidentní noci se budou rozrůstat o dvě nové párty. Za prvé to bude "Bohemian Night" v nejslavnějším pražském klubu Duplex a za druhé, opět po dvouleté pauze a na základě veliké poptávky, bude Michael zase vystupovat jako rezident dj v Roxy v rámci večírků s názvem "Zen".

Do populárního českého hudebního magazínu "XMAG" přizpívá Michael od roku 2006 svou pravidelnou rubrikou.

Další angažmá jako headliner má Michael jisté na následujících Open air festivalech 2006: Mácháč open air Festival,Creamfields-Polsko,Loveparade-Berlin,Energy-Zürich a Streetparade Zürich,SpaceParade- Slovensko, Summer of Love CZ, Time Warp Praha atd.

K Michaelovým mimohudebním aktivitám patří například kampaň proti komunistum v Čechách. Na této kampani se podílejí důležité osobnosti české kulturní scény. Formou webové stránky www.antikomunismus.cz se aktivně zasazují pro více demokracie ve své zemi a vyzívají své krajany k masivní volební účasti, což má zjevně snížit volební šance komunistů.
Singly:
Michael Burian - Secret Sins (2007)
Michael Burian - Praha / Metro / River (2005)
Michael Burian - Blow Me / Hot Male (2002)
Electromajk - Orgazmiczech / Sounds From A Cherry Three (2001)
Kompilace:
Michael Burian - Tender Young Flesh (2003)

Markus Schulz

22. května 2007 v 15:39 | trancovka |  → Markus Schulz
MarkusSchulz
Působište: Miami, USA
Styly: Progressive, Trance
Projekty: Dakota, Himmel, Starsign, Sipping Soma, Edge Factor
Pokud o někom můžeme říci, že hraje hlavní roli v taneční hudbě na amerických rádiových stanicích, pak je to právě Markus Schulz a jeho show Global DJ Broadcast, kterou každý týden poslouchají statisíce příznivců v USA i Evropě.

Markus proslul svými sety, temnými a hlubokými, přesto melodickými a často překvapoval fanoušky rekonstrukcemi známých skladeb. Jak sám říká: ´Někdy prostě můj oblíbený track nezapadá do setu tak, jak bych si představoval, takže pro mě není problém zůstat ve studiu den nebo dva a upravit si ho na přijatelnou verzi.´

Jeho vlastní produkce a remixy vycházely na těch nejrespektovanějších labelech jako Armada, Anjunabeats, Lost Language, Yoshitoshi, Renaissance, Bedrock nebo Global Underground. Spolupracoval se světovými projekty - Depeche Mode, Madonna, Fatboy Slim, Gabriel & Dresden, Telepopmusik atd. Prostě má za sebou již spoustu zkušeností a úspěchů, které z něj dělají jednoho z top DJů. Jeho singly, ať už pod vlastním jménem nebo pod přezdívkami Dakota a Himmel jsou součástí kufříku mnoha hvězd taneční scény. Veleúspěšnými se staly hlavně You Won´t See Me Cry, Clear Blue nebo třeba Swirl. Je autorem známých kompilací Miami 05 a Coldharbour Sessions. Coldharbour je také název Markusova vlastního labelu, který však spadá pod label Armada Music. V roce 2005 se fanoušci Markuse koněčně dočkali jeho debutového alba nazvaného podle pilotního singlu Without You Near. Také si vyzkoušel spolupráci s Austinem Leedsem a Matthew Dekayem a pod projektem Starsign vydali skladbu Taurus.

I přes tuny produkce stíhá Markus ještě jako DJ objíždět svět, hrál už na takových festivalech jako Nature One, Dance Valley, Love Parade nebo Global Gathering, v Kuala Lumpur, Tel Avivu, Bukurešti, Torontu, Istanbulu, na Ibize a mnoha dalších místech po celém světě.
Singly:
Markus Schulz - First Time / Electro Hairspray (2005)
Starsign - Taurus (2005)
Markus Schulz & Departure with Gabriel & Dresden - Without You Near (2005)
Markus Schulz pres Elevation - Clear Blue (2004)
Markus Schulz pres Elevation - Largo (2004)
Dakota - Frozen Time (2002)

Dakota - Lost In Brixton (2002)
Himmel - Celebrate Life (2000)
Sipping Soma - Superconscious (2000)
Himmel - Revolution I (1999)
Dakota - Swirl (1999)
Markus Schulz - U Can Get It (1999)
Markus Schulz - Rude World (1998)
Markus Schulz - You Won't See Me Cry (1998)
Markus Schulz & CL McSpadden - Tales From The Vault (1996)

Vlastní Alba:
Markus Schulz - Without You Near (2005)

Kompilace:
Markus Schulz - Miami '05 (2005)
Markus Schulz - Coldharbour Sessions 2004 (2004)
Markus Schulz - American DJ's 04 Phoenix

Armin van Buuren

22. května 2007 v 15:29 | trancovka |  → Armin van Buuren
Armin van Buuren
Působiště: Leiden, Nizozemí
Styly: Progressive, Trance
Projekty: Perpetuous Dreamer, Rising Star, Armin, Amsterdance, Armania, Darkstar , E=mc2, El Guitaro, Gaia, Gimmick, Hyperdrive Inc., Misteri A, Problem Boy, The Shoeshine Factory
Narozen: 25.12.1976 Leiden, Nizozemí
Vzdělání: promovaný právník
Hobby: Nintendo 64, DVD
Přítelkyně Erika, se kterou žije již 5let
Domácí mazlíček: Dizzy (tmavá cyber kočka)
Miluje: filmy
Nesnáší: Lidi, kteří nedodržují sliby
Auto: VW Golf Atlanta Sport
Sport: rád se dívá na dobrý fotbal
Nejoblíbenější film: Star Wars Favourite
Televizní program: Přátelé
Nejoblíbenější pití: Wodka Redbull, dobré šampaňské, anebo pivem Heineken či Becks
Oblíbené obchůdky: Kultivate, Diesel, Gsus, Kuyichi, Stanley B, G Star nebo Puma
Nejoblíbenější barva: Blue Fear
Nejoblíbenější jídlo: japonská kuchyně
Nejoblíbenější místo na prázdniny: někde,kde je teplo a klid
Sourozenci: bratr Eller van Buuren
První singl: Armin- Push
'Euforie, melodie, energie, emoce,droga' toto jsou slova Armina který takto vyjadřuje hudbu kterou dělá.
Armin Van Buuren je jedním ze jmen, díky kterým je Nizozemí považováno za modlu světové trance scény. Narodil se v holandkém Leidenu do, dá se říct, hudební rodiny, kde měl pěkný vztah k hudbě jak jeho otec, tak jeho bratr, který hrál na kytaru. Už od celkem útlěho věku se seznamoval s počítačem a s jeho možnostmi. Experimentoval, učil se mixovat, začínal tvořit. ´Měl jsem sluchátka doslova přilepená k uším od mých 12 asi do 18 let.´ Jeho idoly byli touto dobou hlavně Jean Michel Jarre a také holanďan Ben Liebrand, který mu později s mixováním a produkcí radil a pomáhal.

První úspěch se dostavil již ve 20 letech, kdy mladý Armin produkoval svůj první singl. Další skladbu, Blue Fear, si oblíbili Sasha & John Digweed a mimojiné ji zařadili na své Northern Exposure Vol 2. Následujícími singly jako Communication, Sound Of Goodbye nebo Burned With Desire si Armin získal přízeň nejen doma v Holandsku, ale prakticky po celé Evropě.

Ještě důležitějšími se však stala jeho DJská vystoupení. ´Euforie, melodie, energie, emoce, droga.´ Toto jsou výrazy, kterými Armin označuje hudbu, kterou hraje. Těžko jej přiřadit jen k jednomu hudebnímu žánru, sám popisuje svůj styl jako Armin Sound. ´Když poslouchám nějakou desku, nezajímají mě styly. V roce 1998 byl trance opravdu populární slovo až do té doby než si ho oblíbil tisk. Výsledkem bylo, že hlavní nahrávací společnosti začaly vydávat pochybné levné kompilace a trance se z ničeho nic stal komerční značkou.´ Ale ať už se rozhodne říkat tomu jak chce, jeden fakt stále zůstává. Armin, stejně tak jako Ferry Corsten a Tiësto, je další obrovskou hvězdou nizozemské tranceové scény.

Koho vlastně Armin, úspěšný producent a DJ, kterému podpora jeho fanoušků vynesla hvězdnou pověst, obdivuje? ´Neobdivuji žádné další DJe. Jsme producentsko/DJská generace, takže obdivuji jen hodně producentů. Můj největší hrdina je BT.´ O umělcích jako jsou Chicane, Ferry Corsten, Tiësto, Rank 1, Oliver Lieb a Matt Darey říká: ´Kdykoliv tito lidé něco udělají, povede se jim vytvořit něco nového. Také jsou to vždy věci stejně kvalitní, jako ty předchozí.´ V soukromí si však Armin dopřává hudební relaxace. ´Je přirozené, že taneční hudbu neposlouchám 24 hodin denně. Když jsem doma, pouštím si třeba Royksopp, Enyu, Sade, dokonce i Dire Straits.´

V neposlední řadě se musíme zmínit také o Arminově živé radiové show A State Of Trance, kterou si vede už od roku 2001 a každý týden při ní představuje žhavé novinky z oblasti trance a progressive scény. Každoročně pak Armin vydává kompilaci největších pecek právě z tohoto pořadu. Armin produkuje sám pod několika různými projekty. Z těch nejznámějších můžeme jmenovat třeba Rising Star nebo Perpetuous Dreamer. Vytvořil pěknou sbírku remixů (pro System F, Solarstone, Motorcycle, Agnelli & Nelson atd.) a založil si také svůj vlastní label Armind, pod který část jeho produkce spadá.
Singly:
Armin Van Buuren - Rush Hour (2007)
Armin Van Buuren vs Rank 1 - This World Is Watching Me (2007)
Armin Van Buuren - Control Freak (2006)
Armin Van Buuren - Love You More (2006)
Armin Van Buuren - Sail (2006)
Armin Van Buuren vs Herman Brood - Saturday Night (2006)
Armin Van Buuren - Who Is Watching (2006)
Armin Van Buuren with Gabriel & Dresden - Zocalo (2006)
Armin Van Buuren - Birth Of An Angel / Shivers (2005)
Armin Van Buuren - Serenity (2005)
Armin Van Buuren - Burned With Desire (2004)
Armin vs M.I.K.E. - Intruder / Pound (2004)
Rising Star - Clear Blue Moon / Star Theme (2002)
Perpetuous Dreamer - Dust.wav (2002)
Armin Van Buuren - Sunburn (2002)
Airwave vs Rising Star - Sunspot (2002)
Armin Van Buuren - Yet Another Day (2002)
Perpetuous Dreamer - The Sound Of Goodbye (2001)
Armin - Communication (1999)
Perpetuous Dreamer - Future Fun Land (1999)
Armin - Lost Soul Society / Virgo (1999)
Rising Star - Touch Me (1999)
Armin - Blue Fear (1997)
Armin - Check Out Your Mind (1996)
Armin - Push (1996)
Vlastní Alba:
Armin Van Buuren - 10 Years (2006)
Armin Van Buuren - Shivers (2005)
Armin Van Buuren - 76 (2003)
Kompilace:
Armin Van Buuren - A State Of Trance 2007 (2007)
Armin Van Buuren - Ahoy´ 2006 (2007)
Armin Van Buuren - A State Of Trance 2006 (2006)
Armin Van Buuren - A State Of Trance Year Mix 2006 (2006)
Armin Van Buuren - A State Of Trance 2005 (2005)
Armin Van Buuren - A State Of Trance Year Mix 2005 (2005)
Armin Van Buuren - A State Of Trance 2004 (2004)
Armin Van Buuren - Big Room Trance (2004)
Armin Van Buuren - Universal Religion 2004 (2004)
Armin Van Buuren - Universal Religion Chapter One (2003)
Armin Van Buuren - 004 Transparance (2002)
Armin Van Buuren - 002 Basic Instinct (2001)
Armin Van Buuren - 003 In Motion (2001)
Armin Van Buuren - 001 A State Of Trance (2000)
Armin Van Buuren - TranceMatch System F vs Armin (2000)
Armin Van Buuren - Boundaries Of Imagination (1999)
Armin Van Buuren - United (1999)

Paul van Dyk

22. května 2007 v 14:58 | trancovka |  → Paul van Dyk
Paul van Dyk
Působiště: Berlín, Německo
Styly: Trance
Projekty: Visions Of Shiva
Vlastním jménem : Paul Matthias
Narozen: 16.12.1971 Eisenhuttenstadt, Východní Německo
Vlasy: hnědé
Oči: modré
Manželka: Natascha, svatba v Mexico City
Narodil se svobodné matce
Zajímavosti: Kdyby nebyl Djem, byl by kuchařem, miluje dobré jídlo, ale vařit se nikdy neučil...
Má rás rybí speciality, dobrý steak, mexicka jídla i indickou kuchyni a samozřejmě knedlík:) A taky maminky bramborový salát:)
K pití má rád rajčatovej džus
Oblíbený herec: Little Britain
Oblíbený seriál: CSI (Kriminálka), ale nemá rád jen CSI Miami
Oblíbený film: Anglický pacient
Dotazník: Nejlepší moment: svatba
Kariéra: po škole se vyučil broadcast technician ("rozhlasový technik")....Pak šel do učení natesaře ale kůli hudbě nedokončil
Hrdý moment: moje 10.narozeniny
Nejtrapnějši moment: moje 29.narozeniny
Oblíbená písnička: Massive Attack- Protection
Buď & Nebo: Dráha nebo letadlo? Letadlo
Cestovní taška nebo kufr? Obojí
Sám si vařit nebo restourace? Obojí
Jaká část tvého oděvu doprovází tvůj život? Moje Adidas tenisky
Tvůj první kus zakoupené mody? Levis Jeans
Nejraději relaxuje: Spánkem a nebo běháním se svými psy. Má dva Stanley a Audrey, jsou to Bíglové.
Kariéra: Paul je jeden zmála německých hudebníků který nepotřebuje žádné zvláštní představování.
Historie ho zanesla do Berlína kde se toho času konali první house a techno párty. Paula upoutali jemné a čisté zvuky a elektrizujcí atmosféra nové a vzrušujcí klubové scény. A tak se rozhodl začít s kariérou Dje. Paula si všiml pořadatel Dubmission-Parties který mu dal jako první možnost pracovat jako Dj v jeho podniku Turbine.Hudbu kterou produkuje Paul van Dyk je jeho vlastní a originální.V roce 1992 vyšla na labelu MFS jeho první projekt Visions Of Shiva. Tento projekt tvoří spolu s Cosmic Baby.Vyšli dva singli, první singl je Perfect Day.V roce 1993 má již svůj singl Love Stimulation. V roce 1996 pořádá malé turné po Německu k příležitosti vydání jeho nového laba Seven Ways. Album bylo vyhlášeno jako číslo jedna v Dj Magazine. V roce 1998 vydal troj CD nazvané Vorsprung Dyk Technik.V roce 1999 odcází z labelu MFS a zakládá si vlastní, s názvem VANDIT RECORDS. V roce 1999 se stal Djem roku a to hned dvakrát. Této pocty se mu dostalo na výročním vyhlašování cen Musik Awards a hlasování časopisu The Ministry of Sound.
Videoklipy: Forbbiden Fruit, For An Angel, Another Why, Will Are Alive, Tell My Why, Crush, Time Of Our Life, Nothing But You, Wir Sind Wir, The Other Side.
Singly:
Paul Van Dyk - The Other Side (2005)
Paul Van Dyk / Peter Heppner - Wir Sind Wir (2004)
Paul Van Dyk ft Second Sun - Crush (2003)
Paul Van Dyk - Nothing But You (2003)
Paul Van Dyk - Time Of Our Lives / Connected (2003)
Paul Van Dyk - Columbia (2001)
Paul Van Dyk - We Are Alive (2000)
Paul Van Dyk - Another Way / Avenue (1999)
BT & Paul Van Dyk - Namistai (1999)
Paul Van Dyk - Tell Me Why (The Riddle) (1999)
Paul Van Dyk - For An Angel (1998)
Paul Van Dyk - Forbidden Fruit (1997)
Paul Van Dyk - Words (1997)
Paul Van Dyk - Beautiful Place (1996)
Paul Van Dyk - Emergency (1995)
Paul Van Dyk - Pumpin' (1994)
Paul Van Dyk - The Green Valley (1994)
Visions Of Shiva - How Much Can You Take (1993)
Visions Of Shiva - Perfect Day (1992)
Vlastní Alba:
Paul Van Dyk - In Between (2007)
Paul Van Dyk - Global (2003)
Paul Van Dyk - Reflections (2003)
Paul Van Dyk - Out There And Back (2000)
Paul Van Dyk - Seven Ways (1996)
Paul Van Dyk - 45 RPM (1994)
Kompilace:
Paul Van Dyk - Mixmag Presents Paul Van Dyk (2005)
Paul Van Dyk - The Politics Of Dancing 2 (2005)
Paul Van Dyk - World's No. 1 DJ 2005 (2005)
Paul Van Dyk - Vandit The Sessions 03 (The Ibiza Session) (2004)
Paul Van Dyk - Return Of God (2003)
Paul Van Dyk - The Politics Of Dancing (2001)
Paul Van Dyk - X-Mix The DVD Collection Part I (cd 1) (2001)
Paul Van Dyk - 60 Minute Mix (1999)
Paul Van Dyk - Vorsprung Dyk Technik (1998)
Paul Van Dyk - X-Mix-1 The MFS Trip (1993)

Dj Tiësto

22. května 2007 v 14:56 | trancovka |  → Tiesto
Dj Tiësto
Projekty: Goureylla, Allure, Kamaya Painters, Alibi, Vimana, Tiësto in concert, Elements OfLife
Styly: Trance, Progressive Trance
Vlastní jméno: Tijs Michiel Verwest
Narozen: 17.1.1969 Breda, Nizozemí
Sourozenci: sestra Leontien, bratr Rood
Výška: 187,5cm
Velikost bot: 44
Vlasy: Černé
Oči: Zelené
Oblíbená písnička: Moby-Go
Koníčky: Rychlá jízda autem
Oblíbený sport: snowboard, běhání
Oblíbený drink: vodka s jablkem
Oblíbená kuchyně: asijská
Oblíbený film: Traffic
Zajímavosti: Proti stresu bojuje zdravou výživou
Je rozvedený s modelkou Monique Spronk. Leos se bude ženit se Stacy (19let).
Devětatřicetiletý Tijs Verwest z Nizozemska se hudbě věnuje již přes polovinu života. Jeho kariéra začala před 20 lety za gramofony, ale uběhlo několik let, než na sebe okolí upozornil. Překvapivě se jeho popularita nezrodila doma, ale v Norsku, které jako první spatřilo jeho neobyčejný talent, jenž se rok od roku projevoval stále významněji.
Ve městě Breda, odkud pochází bylo tak málo Djs, že si vytvořil svůj vlastní osobitý styl hraní.
10. května 2003 zahrál svůj sólový koncert pro 25.000 lidí na fotbalovém stadionu v Arnhemu v Holandsku. Koncert měl velký úspěch a ohlas, tak se Tiesto rozhodl zopakovat svůj koncert v říjnu příštího roku. Koncert vyšel i na DVD.
V roce 1997 se Tijs a jeho kamarád Arny Bink rozhodnou si společně založit vlastní label s názvem Black Hole Recordings v němž také realizoval své první cd "Magik". To bylo úspěšné po celé Evropě.
Singly:
Allure - The Loves We Lost (2006)
Tiësto - Adagio For Strings (2005)
Tiësto - UR / A Tear In The Open (2005)
Tiësto - Dallas 4pm (2004)
Tiësto - Love Comes Again (2004)
Tiësto - Traffic (2003)
Tiësto - 643 (Love's On Fire) (2002)
Tiësto - In My Memory (2002)
Tiësto - Magik Journey (2002)
Tiësto & Junkie XL - Obsession (2002)
Tiësto - Battleship Grey (2001)
Tiësto - Flight 643 (2001)
Tiësto - Suburban / Urban Train (2001)
Allure - No More Tears (2000)
Allure - We Ran At Dawn (2000)
Tiësto - Lethal Industry (1999)
Allure - Rejected / When She Left (1999)
Tiësto - Sparkles (1999)
Tiësto - Theme From Norefjell (1999)
Tiësto - The Tube (1996)
Vlastní Alba:
Tiësto - Just Be (2004)
Tiësto - Parade Of The Athletes (2004)
Tiësto - In My Memory (2001)
Tiësto - Elements Of Life (2007)
Kompilace:
Tiësto - In Search Of Sunrise 5: Los Angeles (2006)
Tiësto - In Concert 2 (2005)
Tiësto - In Search Of Sunrise 4: Latin America (2005)
Tiësto - In Concert Arnhem Gelredome 2004 (2004)
Tiësto - In Concert (2003)
Tiësto - Nyana (2003)
Tiësto - World Leader (2003)
Tiësto - In Search Of Sunrise 3: Panama (2002)
Tiësto - Magik Seven: Live In Los Angeles (2001)
Tiësto - Revolution (2001)
Tiësto - In Search Of Sunrise 2 (2000)
Tiësto - Live At Sensation (2000)
Tiësto - Magik Five: Heaven Beyond (2000)
Tiësto - Magik Six: Live In Amsterdam (2000)
Tiësto - Summerbreeze (2000)
Tiësto - In Search Of Sunrise (1999)
Tiësto - Live At Innercity Amsterdam RAI (1999)
Tiësto - Magik Four: A New Adventure (1999)
Tiësto - Forbidden Paradise 7: Deep Forest (1998)
Tiësto - Global Clubbing The Netherlands (1998)
Tiësto - Magik Three: Far From Earth (1998)
Tiësto - Magik Two: Story Of The Fall (1998)
Tiësto - Space Age 1.0 (1998)
Tiësto - Space Age 2.0 (1998)
Tiësto - Lost Treasures 3: Creatures Of The Deep (1997)
Tiësto - Magik One: First Flight (1997)
Tiësto - Forbidden Paradise 5: Arctic Expedition (1996)
Tiësto - Forbidden Paradise 6: Valley Of Fire (1996)
Tiësto - Lost Treasures 1: Isle Of Ra (1996)
Tiësto - Lost Treasures 2: Concerto For Sonic Circles (1996)
Tiësto - Forbidden Paradise 3: The Quest For Atlantis (1995)
Tiësto - Forbidden Paradise 4: High As A Kite (1995)